תכלה שנה

August 23, 2015

הרבה זמן לא כתבתי כאן. החודשים האחרונים היו עמוסים מאוד: המעבדה העירונית סיימה את השנה השניה בנשר באירוע חגיגי ומוצלח; קיבלנו את ברכת הטכניון להרחיב את פעילות החממה ל- 5 פקולטות: ארכיטקטורה ובינוי ערים, רפואה, הנדסת תעשיה וניהול, הנדסה אזרחית סביבתית וחינוך למדע וטכנולוגיה; אנחנו שוקדות על הקמת ועדה מוסדית כדי לקדם את הפעילות בטכניון; המועצה להשכלה גבוהה אישרה את התקציב לשנה הבאה ובכלל זה אישרה תקציב ל- 5 קורסים משלבי עשיה חברתית מ- 3 פקולטות שונות; התחלנו לעבוד על ספר בו יכתבו המרצים שעובדים איתנו על קורסים מבוססי קהילה; אנחנו מפיקים חוברת שתסכם את העבודה שלנו בחיפה בשלושת השנים האחרונות; עשרות סטודנטים הגישו מועמדות לתחרויות הפרסים שלנו; קיימנו אירועים לסיכום הפעילות בכל רחבי הארץ: טירת כרמל, בית שאן, חיפה, בית נטופה, הרצליה ועוד; התחלנו את מסעותינו בארץ במטרה לבחור עיר מתאימה לפעילות המעבדה העירונית בשנה הבאה... 

השנה החולפת היתה משמעותית לצורך בניית המשך הפעילות בתוך הטכניון, ואני רואה את שנת תשע"ו כשנה בה נוכל לבחון בפועל את הרעיונות שלנו בפקולטות אחרות. אנחנו טוענות, כי המודל המוצלח שבנינו בעמל רב בפקולטה לארכיטקטורה, יכול וצריך להתרחב לפקולטות אחרות. הרלוונטיות של עבודת החממה למרצים ולסטודנטים יכולה לעבוד גם בתחומי ידע אחרים והיא כורח המציאות בעולם המשתנה במהירות כל כך גבוהה. איך עושים את זה? נראה... לצורך כך אנחנו מקימות ועדה מוסדית ומרחיבות כל הזמן את שיתופי הפעולה בטכניון ומחוצה לו.

 

סוף שנה הוא הזדמנות מצוינת להסתכל לאחור וכמובן להביט קדימה. איפה הצלחנו ובמה נכשלנו, לאן הגענו ומה אנחנו רוצות להשיג בהמשך, איך להפיק לקחים ומה אפשר לשפר. עם זאת, למדתי ביוגה שהמחשבות שלנו עסוקות כל הזמן בעבר (מה עשיתי או לא עשיתי, מה קרה, למה זה קרה, מי עשה למי ולמה) או בעתיד (מה אעשה או לא אעשה, האם אצליח או אכשל, איך אגיע לשם, כמה אצליח להשיג ועד כהנה וכהנה). אנחנו אף פעם לא עסוקים בהווה! אז לשנה הבאה, אני מאחלת לכולנו שנת עשיה פוריה וברוכה, מרובת מעשים טובים ושיתופי פעולה. שנצליח ליהנות מההווה  ולשהות בו ולו לרגע קט. שנה טובה !

 תמונה שצילמתי בכותל המערבי. מקווה שמישהו מקשיב שם למעלה

 

Please reload

© 2014 by Ruti Donag. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now