June 27, 2018

הקדמה

כתבתי כאן בעבר על המעורבות החברתית כתפקידה השלישי של האקדמיה (1). אבל מהי מעורבות חברתית באקדמיה ואיך ניתן להגדיר אותה? אנסה לעשות סדר. ראשית מספר מונחים והגדרות:

  • Service Learning למידה בשירות הקהילה - רעיון שהתפתח בארצות הברית בעקבות הקמתן של אוניברסיטאות קתול...

June 5, 2018

בשבוע שעבר השתתפה החממה החברתית בכנס של רשת ה- Living Knowledge. הרשת מחברת בין "חנויות מדע": יוזמות לחיזוק הקשרים בין המדע (science) לחברה (society). היוזמות הללו פועלות בכל רחבי העולם והן נקראות בשם הכולל Science Shops, אך גם בשמות אחרים, בהתאם לתחומי התמחותן ולזירה...

May 29, 2017

אנו רואים חשיבות רבה בהעמדת הידע שלנו לרשות הציבור הרחב. האתר שלנו משמש מאגר מידע העומד לרשות תושבים, קהילות וארגונים ללא תשלום. בימים אלה עולה האתר החדש שלנו עלה לאוויר ואתם מוזמנים לבקר. מאגר החומרים יבנה בהדרגה במהלך השבועות הקרובים.

נשמח לשמוע מה דעתכם, מה חסר ומה ה...

April 5, 2017

בפוסט הקודם דיברנו על הרקע להתפתחותן של שותפויות אקדמיה קהילה, על ההזדמנויות שהן טומנות בחובן וכן על האתגרים. בחלק זה אציג את התנאים והעקרונות ההכרחיים, לדעתי להצלחתן של שותפויות כאלה:

  1. ניהול התהליך – כדי להחזיק בהצלחה שותפות ארוכת טווח, חיוני להעמיד בראשה אדם מקצועי...

March 2, 2017

שותפויות אקדמיה-קהילה קיימות בעולם, וביחוד בארצות הברית מזה שנים רבות. המושג Service Learning התפתח כתוצאה מהקמתן של אוניברסיטאות קתוליות בשכונות מצוקה. החל משנות ה- 2000 ישנה התרחקות ממונח זה וגובר השימוש במונח שותפויות אקדמיה-קהילה הנובע מתוך תפיסת הדדיות ורצון ליצור...

November 20, 2016

בשנים האחרונות מתרחבת העמדה לפיה האקדמיה, לצד עיסוקיה במחקר ובהוראה, צריכה לגלות גם מחויבות ואחריות חברתית. פרויקט Tempus Esprit בו לקחו חלק מוסדות אקדמיים אירופיים וישראליים עסק בנושא בשלוש השנים האחרונות (1). התובנות והממצאים שעלו מהפרויקט וכן כלים ישומיים למימוש אחר...

August 7, 2016

חיפוש המילה "חליסה" בגוגל מעלה את התוצאות הבאות: "סופ"ש בחליסה: פצועים, יריות ושני רימונים"; "מהומות בחיפה על רקע הריסת בתים בשכונת חליסה"; "ליל קרב בשכונת חליסה בחיפה" (1). על רקע המורכבות של השכונה החליטה אדר' מיכל יוקלה לעסוק דווקא בתכנון התחדשות עירונית לשכונה במסג...

March 30, 2016

בפוסט הקודם דיברנו על פערים בידע, במטרות ובלוחות זמנים העלולים להערים מכשולים בעבודה עם קהילה במסגרת אקדמית. ​בפוסט הזה נעלה עוד כמה נקודות:

עיצוב "טוב" מול עיצוב עם הקהילה?

החממה החברתית, שהחלה דרכה בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים עוסקת הרבה בתכנון ובעיצוב עם קהילו...

March 21, 2016

אז אחרי שהשתכנענו שלצאת מהקמפוס זה חשוב ומועיל, בוא נבדוק מה קורה שם כשהאקדמיה יוצאת ממגדל השן ? מהם הקשיים והאתגרים שהעבודה בשטח מזמנת?

פערים - שלושה נושאים עיקריים מאתגרים אותנו בעבודה עם הקהילה : ידע, מטרות ולוחות זמנים.

ידע - קיים פער גדול בין הידע שלנו לידע שיש בידי...

Please reload

  • twitter 2
  • אינסטגרם שחור.png
  • פייסבוק שחור.png
  • גוגל פלוס שחור.jpg
  • יוטיוב שחור.jpg
מי אני?

אני רותי דונג, מנהלת החממה החברתית בטכניון ממרץ 2014.

אני בעלת תואר שני במנהל עסקים וניסיון מקצועי בניהול בארגונים ללא מטרות רווח.

החממה החברתית פועלת כדי להרחיב את מעגלי ההשפעה, לצרף שותפים נוספים ולהבטיח את שנות הפעילות הבאות. אנחנו קוראות לזה: "לצאת להנפקה".

בבלוג אתאר את המהלכים שלנו בדרך אל האושר... אשמח אם תצטרפו!

לאחרונה

June 27, 2018

Please reload

אנחנו על המפה
תגיות

© 2014 by Ruti Donag. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now