פנינו לאן?

March 23, 2015

אנחנו ממשיכות לפלס את דרכנו בטכניון. אחרי 4 שנות פעילות, החממה חייבת לצמוח. מה שעשינו עד היום הוא לעבור מעבודה ספורדית ומפוזרת מול קורסים ומול מרצים, לעבודה מובנית ומכוונת במטרה לאגם את המשאבים שלנו ולהגביר את ההשפעה. אחד התוצרים של ההחלטה לרכז ולמקד מאמץ הוא פרויקט המעבדה העירונית עליו כבר כתבתי לא מעט.

השלב הבא היה לקיים סדרת פגישות עם דיקנים, מנהלי מרכזים בטכניון, חברי סגל ומרצים ולספר להם על הפעילות במטרה לצרף שותפים מפקולטות נוספות. אני חושבת שהופתענו לטובה מרמת העניין והרצון לשתף פעולה. ביחוד ישנו עניין גובר בשיתופי פעולה בין תחומיים.

כיום, לקראת שנת הפעילות החמישית שלנו, פנינו מועדות להשפעה בהיקף מוסדי משמעותי עוד יותר.

מודל העבודה של החממה מוביל למספר תוצרים משמעותיים: הגברת הרלוונטיות של האקדמיה והשתלבותה בתהליכים חברתיים כלכליים העומדים בחזית הידע הלאומי והעולמי, חיבור למודלים חדשניים של הוראה ההולכים ותופסים תאוצה בעולם, הגברת האפקטיביות של הלמידה ומתן כלים טובים יותר לבוגרינו להצלחה בלימודים והשתלבות בחיים המקצועיים (בדגש על מיומנויות של מנהיגות ויכולת פתרון בעיות), צמצום הפער בין האקדמיה לעולם שבחוץ ועוד ועוד ...

בתמונה: ג'סר א-זרקא

 

לצד כל אלה, במישור הערכי, הרי שאנו רואות את המעורבות החברתית כתפקידה השלישי של האקדמיה, לצד ההוראה והמחקר.

אנחנו משיגות את כל אלה על ידי יציאה מעבר לגבולות הכיתה, הפקולטה והקמפוס אל הרחוב והעיר. הסטודנטים והמורים מתמודדים וכתוצאה מכך מבינים טוב יותר מה רוצות הקהילות, מה חושבים התושבים ואיך בכלל לדבר איתם. 

היעדים לשנה הבאה: הרחבת היקף הפעילות ושיתופי הפעולה בטכניון, פיתוח תכניות בינלאומיות עם מוסדות בעולם והרחבת פעילות המעבדה העירונית. 

בקרוב, מתוכננת הצגת הפעילות שלנו בפני דיקני כל הפקולטות ומשם נמשיך לצמוח... עדכונים - בהמשך!

 

Please reload

© 2014 by Ruti Donag. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now